Öğrenci Girişi

Masal Terapisi

0 KAYITLI ÖĞRENCİ

  Masal Terapisi: Çocuklar ve yetişkinler için kullanılan bir yöntemdir. Diğer psikolojik tekniklerin işe yaramayacağı yerlerde yardımcı olur.

  Masal terapisi, eğitim ve davranış düzeltme gibi durumlarda çocuğun sorununu bulmak için çocuk masallarının içeriğini kullanan bir psikoloji yönüdür. Çocukların kendilerini yetişkinler gibi anlatmaları zordur. Bu yöntemle çocuklar, kelimeleri kullanmak yerine masal aracılığıyla kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi öğrenir.

  Masal terapisti kimdir?

  2 – 12 yaş aralığındaki kendini anlatamayan, davranışsal ya da psikolojik sorunları olduğu düşünülen çocuklara masal ve materyalleri ile çocuğun sorununu anlamaya ve onunla iletişim kurmaya çalışan kişidir.

  Kimler masal terapisti olabilir?

  Psikologlar, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Mezunları, Psikoloji Yüksek Lisans Doktora Mezunları, Sosyal Hizmet Mezunları, Sınıf Öğretmenliği Mezunları, Eğitim Fakültesi Mezunları, Çocuk Gelişimi Mezunları, Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunları, Özel Eğitim Mezunları, Ergoterapi Mezunları, Dil Konuşma Terapisi Mezunları, Çocuk Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireleri, bu alanlardaki 3 ve 4.sınıf öğrencileri, Aile Danışmanlığı sertifikası olanlar.

  Eğitim Süreci

  Uzaktan eğitim ve online eğitim: 120 saat

  Ders Konuları

  Müfredat bulunamadı !

  HEMEN ÖN BAŞVURU YAPIN

  Ön başvurunuzu yapın ve sizi arayalım.