Öğrenci Girişi

İlişki ve Evlilik Koçluğu

5 KAYITLI ÖĞRENCİ

Günümüzde “iletişim” kavramı çok önemli bir hale gelmiştir. Her yerde kullandığımız fakat çoğunlukla bu kavramın anlamını özümseyemediğimiz anlarla karşılaşırız. Eşler, arkadaşlar, iş içerisinde… Çağımızda ise en önemli konulardan biri eş ve arkadaş seçimleridir. Zira bununla ilgili de birçok deyişler vardır, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” gibi. Bu nedenle yanımızda bulunan kişiler bizim kim olduğumuzu yansıtır.

Uzaktan eğitim + supervızyon ( yüzyüze eğitim) 100 saat

Bizi yansıtmasıyla birlikte, bu ilişkilerin devamlılığını sürdürmek de ayrı bir beceridir. İletişim tekniklerini bilmeyen, başlangıç seviyesinde psikoloji bilmeyen, empati kuramayan kişiler iletişim kurmakta ve sorunlarını çözümlemekte güçlük duyarlar. Tam bu noktalarda da ilişki ve evlilik koçları devreye girer. Karı-koca, iki arkadaş, patron-personel, ebeveyn-çocuk… Arasında köprü kurmaya ve bir aracı konumunda olup, bireylerin birbirlerini görmesine yardım eder. Bireylerin birbirlerine daha ihtiyatlı ve özverili yaklaşması, öfke, kin vb. gibi kötü duyguları hissetmeden önce anlama çabası içerisine girip empati kurma gibi yöntemlerle ilişkilere destek olmak adına böyle bir eğitim planlanmış olup, insanların birbirlerini tanıma, doğru ve anlaşılır konuşma, negatif duygulardan arınıp, affetme ve sevme gibi pozitif duygulara yatkınlık sağlamak için bu eğitim açılmıştır.

Kısaca, doğru iletişim; eş, arkadaş… Kurtarır ve mutluluk getirir.

İlişki ve evlilik koçu kimdir?

İdeal eş seçimi, eşlerin aralarındaki anlaşmazlıklar, iletişim problemleri, arkadaş çevresi oluşturma, boşanma ve boşanma evresi gibi daha birçok konuda danışanlarını yönlendiren kişidir.

Kimler ilişki ve evlilik koçu olabilir?

İlgi duyan ve bu mesleği yapmak isteyen herkes ilişki koçu olabilir.

Ders İçerikleri

Boşanma süreçleri

İdeal eş seçimleri

Doğru iletişim

Ders Konuları

Müfredat bulunamadı !

HEMEN ÖN BAŞVURU YAPIN

Ön başvurunuzu yapın ve sizi arayalım.