Öğrenci Girişi

Caner Sayan

Kriptografi & Arge Uzmanı olan Caner Sayan'ı yakından tanıyın.

1975 yılında Ankara’da doğdu. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme bölümünde mezun olduktan, lisans öğrenimini Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladım.

Elektronik öğrenimine 1989 yılında Yıldırım Beyazıt End.Mes.L. inde öğrenciyken başladım. Lisede bir arkadaşıyla yapmış olduğu telsiz, sesle ile çalışan araba v.b. birçok devreyi harçlıklarımızdan artırdığımız para ile yapmıştık.

Lisans öğrenimini tamamlarken hem çalışıp, hem de okumak zorunda olduğumdan; Milli Eğitime bağlı birçok kursta 4 yıl hafta sonları programlama eğimi verdim.

Karel Elektronikte, elektronik üretim ve satış sonrası destek konusunda hizmet verdim.

Bir süre kendi şirketimde Network ve Bilişim Ağları konusunda çalıştım.

Nokia’nın fabrika servisi, TeleserviceInt. firmasında BGA ve MicroBGA işlemciler konusunda eğitim aldım ve çalıştım.

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesinde, Sayısal Dizayn ve Mikroişlemci Laboratuvarı Sorumlusu olarak, FPGA (Xilinx) ve MSP430 işlemcileri üzerine çalıştım. Bilkent Robot Kulübünün kurulmasında yardımcı oldum.

Gazi Üniversitesinde PLC programlama dersi aldım.

Talaşlı imalatta ERP sistemi konusunda bir firmadan proje aldım ve PHP’de yazılımı tamamladım. Aynı firma da düşük akımlarla çalışan selenoid bobinler tasarladım ve bunlar deprem vanalarında kullanıldı.

Kripto gömülü chipler ile çalışan dijital takograflar ilgimi çekti. Önce 4 yıl servis işlettikten sonra, Intellic (Başarı Holding ortaklaşa) firmasında destek mühendisi olarak çalışmaya başladım. Türkiye’de yabancı patentli ve üretimi zor olan dijital takografların üretimi Türkiye’de başladı.

Yaklaşık 8 aydır. Üretimi tamamen yerli olan Dijital Takograf üreticisi Pars Arge firmasının, Satış Destek işini yapan Ulusal Takograf firmasında Teknik Müdür olarak çalışmaktayım.

Ayrıca hobi olarak 3 yıldır. Kripto paralar, kripto para üreten cihazlar ve bunların tamiri konusunda çalışmaktayım.